Záchrana dat ze zformátovaného disku – disk se tváří jako prázdný, systém nechce disk načíst bez provedení formátu

Příčina: Zavinění uživatelem, softwarová chyba
ikona - oko Médium se tváří jako prázdné / diskový oddíl je na pohled prázdný / po instalaci OS je disk nebo oddíl prázdný.
ikona - oko Systém mne nutí provést zformátování.

Funkce formátování disku slouží pro smazání všech dat, která byla na médium, případně jeho oddíl, nahrána. Pokud k němu dojde, data jsou vymazána jen „na oko“ a fyzicky nezmizela, a tak se ve většině případů nejedná o definitivní smazání. Při vyhledání odborné pomoci je šance na jejich obnovu vysoká.

Co se mohlo pokazit?

Stačí pár špatných kliknutí a problém je na světě. Především méně znalý uživatel snadno způsobí nechtěné zformátování HDD při běžném využívání počítače. Častým problémem také bývá nechtěné smazání diskového oddílu a zformátování při instalaci operačního systému.

Zformátování je nezřídka chybou ze strany uživatele, jenž může při práci dostat od systému pobídku na provedení formátu média, případně se k formátu sám nechtěně „prokliká“. Pouhé formátování není ve většině případů velkým problémem a řeší se podobně jako smazaná data.

Jak dále postupovat

1. Nesnažte se o obnovu sami, pokud se jedná o opravdu důležitá data. Při nesprávném použití dostupných nástrojů by mohl výsledek spíše uškodit a ztížit podmínky i následně přivolanému profesionálovi.

2. Na pevný disk raději neukládejte další data a neinstalujte software. Nově uložené soubory mohou přemazat ty zmizelé, které na disku s největší pravděpodobností ještě jsou, čímž by byla další obnova prakticky nemožná.

3. V ideálním případě počítač vypněte a obraťte se na profesionály, kteří vám rádi poradí a doporučí co dál. Detailní postup naleznete na stránce První kroky záchrany dat.

Jak budou naši profesionálové problém řešit:

U zformátovaného disku je postup podobný jako u smazaných dat, záleží pak na konkrétním file-systému respektive na jeho zabezpečení.

Orientační ceník služeb

Možná cena záchrany dat od 1 000,-
Diagnostika vadného média ZDARMA
Doprava a vyzvednutí po ČR ZDARMA
Neúspěšná záchrana dat 0,- Kč
Zaslání disku/poškozeného média zpět bez obnovy dat 140,- Kč
Potřebujete zachránit data?
  • 1) Vypněte zařízení (další používání výrazně sníží šanci na záchranu dat).
  • 2) Objednejte bezplatnou diagnostiku poruchy a zjistěte cenu.
  • 3) Po diagnostice se domluvíme na postupu záchrany dat.
*Zaplatíte jen v případě úspěšné záchrany dat.

může vás zajímat:

 

zachraňujeme:

Copyright © 2024, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies