7 snadných tipů, jak nejlépe zabezpečit svůj iPhone

Mladá žena s telefonem.

Jaké tajnosti ukrývá váš iPhone? Kolik citlivých dat, obrázků, videí, přihlašovacích údajů a dalších osobních informací je potenciálně vystaveno nebezpečí? I když držíte svůj telefon v ruce, máte ho položený na stole nebo ho připojíte ke svému laptopu, může dojít k úniku citlivých dat.

Mějte na paměti, že použitím následujících fíglů zbavíte svůj iPhone některých praktických funkcí. Na druhou stranu ale budou vaše data lépe zabezpečena. A to za to stojí.

1.   Používejte silné heslo nebo otisk prstu pro odemčení obrazovky

Nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak chránit svá data a údaje před zneužitím, je používání silného hesla namísto jednoduchého 4místného kódu. Nejlepší je kombinace speciálních znaků, písmen a číslic.

Nepoužívejte výrazy a čísla, které vás jakýmkoliv způsobem identifikují a mohou být jednoduše uhádnuty. Také si můžete nastavit, že po 10 neúspěšných pokusech o přístup do vašeho telefonu budou všechna vaše data smazána.

2.   Vypněte oznámení na zamčené obrazovce

I to nejsilnější heslo vám bude k ničemu, pokud se na zamčené obrazovce vašeho iPhone zobrazují oznámení. Zprávy, e-maily a další informace z aplikací mohou obsahovat citlivá data, jako jsou autorizační kódy, finanční údaje a další. Zkrátka, čím méně toho váš telefon zobrazuje na uzamčené obrazovce, tím lépe.

3.   Povolte Find My iPhone

Pokud iPhone ztratíte nebo vám ho někdo ukradne, aplikace Find My iPhone může být cesta, jak ho získat zpátky. Tato služba, která je součástí iCloud, využívá zabudovanou GPS v telefonu k tomu, aby vám na mapě zobrazila, kde se váš telefon zrovna nachází.

4.   Aktualizujte pravidelně software

Firma Apple vydává pravidelně aktualizace svého software. Doporučujeme vždy instalovat všechny doporučené aktualizace. Tyto updates obsahují dodatečné funkcionality a opravy případných bezpečnostních rizik. Zařízením s iOS obecně příliš nehrozí virová napadení, pokud však nemáte software aktualizovaný, vystavujete se riziku. 

5.   Nestahujte aplikace třetích stran

Instalací neoriginálních aplikací a software zvyšujete riziko napadení telefonu virem či malwarem, tedy škodlivým softwarem. Řada lidí obhajuje instalaci neoriginálního software tím, že jim umožňuje přizpůsobit svůj telefon přesně podle svých potřeb cestami, které ale nejsou společností Apple schváleny.

Pokud chcete mít svůj iPhone v bezpečí, radíme: Držte se od neoficiálního software a aplikací co nejdál. Případy, kdy byly zařízení s iOS napadeny virem, byly vždy spojeny s neautorizovaným software.

6.   Nepřipojujte se automaticky k veřejným WiFi sítím

Přestože je velice praktické a užitečné, že se váš iPhone automaticky připojuje k veřejným WiFi sítím, může to být také kámen úrazu. Kyber zločinci totiž dovedou tyto veřejné WiFi hotspoty zneužít. Vytvoří falešnou síť WiFi se stejným názvem a vy tak vůbec netušíte, že jste právě sedli na lep a vesele posíláte svá data a informace vstříc možnému zneužití.

Proto radíme, vypněte na svém iPhone možnost automatického připojování ke známým sítím a vždy se rozhodujte případ od případu, kde se k veřejnému internetu připojíte.

7.   Zakažte aplikacím přístup ke kontaktům, fotkám, zprávám

Poslední tip je trochu extrémní. Většina aplikací potřebuje přístup k vaší poloze a dalším datům a téměř všichni už jsme si zvykli, že náš telefon o nás ví prakticky všechno a tím nám často usnadňuje život. Možná máte ale instalované aplikace, které již dávno nepoužíváte, a přesto mají stále přístup k citlivým informacím. Projděte si tedy jejich seznam a zakažte přístup k vašim datům všem aplikacím, které právě nutně nepotřebujete.

Pro zvýšení bezpečnosti při používání chytrých zařízení se dá udělat spousta preventivních úkonů. Výše zmíněné tipy představují alespoň základní minimum, které je dobré znát. Pro všechny případy, nezapomeňte svá data také pravidelně zálohovat, ideálně šifrovaně.

Zdroje:

https://blog.kaspersky.com/iphone-maximum-security-tips/6132/

https://www.lifewire.com/tips-to-improve-iphone-security-2000265

https://www.safegadget.com/51/iphone-security-how-to-securely-use-your-iphone/

 

Máte doma něco, z čeho potřebujete dostat data zpět?
Obraťte se na nás
Diagnostika vždy zdarma.

archiv článků

znalostní báze:

zachraňujeme:

časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partneři partnerský program
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
smazané fotky,
Copyright © 2019, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group