Dark Side Of The Mobil

datahelp_dark

Inspirovat se designově např. termostatem z roku 1983? 10 nejpodivnějších telefonů nového tisíciletí.

Když nedávno vyšel nový iPhone X, mnoha lidem zřejmě přišlo vykrojení jeho displeje poněkud zvláštní. Uživatelé se rozdělili do dvou táborů. Jeden se s vykrojením smířil, druhý jej nemůže ani vidět.

Není to však první kontroverzní telefon na trhu. Když zabrouzdáme do minulosti, najdeme mnohem divnější kousky.

1. Nokia N-Gage

 1

Kdokoliv ve vedení Nokie, jenž schvaloval designové návrhy, zřejmě nedokázal říct „ne“, nebo postrádal soudnost, když se schvaloval prototyp modelu N-Gage.

Jednalo se o telefon určený pro hraní her a každý jeho uživatel píšící SMS také vypadal jako při hraní videohry. No, vlastně tak vypadal při jakékoli manipulaci s telefonem.

2. Nokia 7600

 2

Pak zde máme Nokii 7600. Tato skoro-čtvercová věc byla zřejmě vymyšlena proto, aby nikdo nepoznal, co že to má majitel telefonu v kapse od kalhot.

Sečteno a podtrženo jde velmi zjednodušeně o telefon z roku 2003, inspirovaný vzhledem termostatu z roku 1983.

3. Blackberry Passport

 3

Další v pořadí je mladý přírůstek do panoptika a to model Passport od Blackberry.

Pokud neuznáváte podlouhlý obdélníkový formát obrazu HDTV a vyhovuje vám spíše čtvercový poměr stran, jako na historické televizi, pak je Passport přesně pro vás. Výborný tip na upgrade telefonu pro dědečka.

4. Motorola Flipout

 4

Tento malý hlavolam je důkazem snahy inženýrů o inovaci za každou cenu. Evidentně všichni rádi v pracovních přestávkách soutěžili ve skládání Rubikovy kostky.

Výsledkem je tento malý otočný mobil pro pisálky a doufejme, že snad taky poslední telefon se čtvercovým displejem.

5. Sidekick konstrukce

5 

Bývala doba, kdy vyklápěcí telefony, neboli „Véčka“ byly prostě cool. Avšak přehnaná touha přijít s evolucí tohoto trendu, byla při poněkud samoúčelná.

Vznikla konstrukce „Sidekick“, což byly telefony s QWERTY klávesnicí pod displejem, jenž se vysouval po kratší straně telefonu. Někteří náruživí pisálci si možná přišli na své, ale Sidekick byl pochopitelně předurčen k nízké popularitě.

6. Huawei KFC edition

 6

V Čínské lidově demokratické republice šel vloni do prodeje jistý telefon značky Huawei s vyobrazením kolonela Sanderse a datem 1987 na zadní straně. Stalo se tak k třicátému výročí působení obou značek na území Číny.

Do dnes nevíme, zda tento nepřehlédnutelný červený telefon slouží zároveň jako slevový kupón ve fastfoodovém řetězci, nebo se dá využít k jen navázání konverzace s obtloustlým pojídačem fritovaných kuřecích šmakulád.

7. Vertu Signature Touch

 7

Ne každý si libuje ve smaženém jídle. Někteří nejedí maso vůbec a nenosí oblečení z kůže.

Tito stateční lidé jistě nebudou mít rádi telefon za 160 000 Kč, který má zadní část pokrytou kůží aligátora, či nějakého savce, aby mohl svému majiteli sloužit jako vysoce estetický doplněk značkové kabelky, kvůli které také zahynul nějaký živočich.

8. Solarin za 320 000 Kč

8 

Jistě si říkáte, že za 160 000 Kč byste si telefon nikdy nekoupili. V tom případě nezoufejte, výrobce Sirin Labs, myslí i na ty, kteří vědí, co chtějí a nehodlají na smartphonu šetřit.

Jejich Solarin tedy stojí „rozumných320 000 Kč. Nemůže se vám tak nikdy stát, že byste se styděli na golfovém hřišti před svým obchodním partnerem vytáhnout z kapsy telefon.

9. Bluetooth telefon

 9

Na Amazonu se dá najít spousta bizarních artiklů. Jedním z nich je zařízení 2v1 od neznámého čínského výrobce. Vypadá jako exemplář telefonu do sbírky miniatur, který se nosí zavěšen na uchu jako handsfree.

Na druhou stranu, Čína produkuje i horší bizarnosti, než je tato telefonující náušnice.

10. RED Hydrogen

10 

Naši krasojízdu největších světových bezradností zakončíme telefonem RED Hydrogen. Pokud vám za 24 000 Kč připadá iPone X příliš usedlý, jistě vás zaujme tento geek/retro/sájsfikšn telefon.

Designově vybočuje z řady a jistě se bude perfektně hodit k některému z kostýmů Marvel universa pro příští Comic Con. Telefon přichází také s technologickou novinkou v podobě „holografického“ displeje.

 

Máte doma něco, z čeho potřebujete dostat data zpět?
Obraťte se na nás
Diagnostika vždy zdarma.

archiv článků

znalostní báze:

zachraňujeme:

jak probíhá záchrana ceník partneři partnerský program
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
smazané fotky, smazané soubory
Copyright © 2019, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group