Jak postupujeme při záchraně dat z HDD s vadnou vnější elektronikou?

Pokud je poškozena vnější deska elektroniky disku, stačí ji vyměnit za identickou. Měněná deska však musí mít stejnou revizi a stejný firmware.

Prostá výměna vnější elektroniky vyžaduje pouze nástroje TORX a totožnou náhradní elektroniku, což znamená nejen stejný layout ale i stejnou verzi firmware. Výměna obvodu s firmware disku, kterou provádíme, se bez profesionálních nástrojů neobejde, jde o odpájení a připájení obvodu v montáži s mnoha vývody. Nelze je proto provádět běžně doma.

Dále mají některé disky v EPROM uložené údaje o kalibraci, které jsou rozdílné pro každý kus (zjišťují se a zapisují v konečné fázi výroby disku). V takovém případě je potřeba zkopírovat i obsah EPROM.

Část těchto údajů je zapsána na plotnách v servisní oblasti disku. Některé typy disků mají tyto údaje všechny uloženy na plotnách. V případě, že některá z uvedených podmínek není splněna, data nejdou přečíst, nebo dojede dokonce k přepsání ploten. To dělají některé modely Barracuda a WD BB, JB. Bohužel pokud dojde k poškození vnější elektroniky, je většinou poškozena i elektronika vnitřní.

Záchrana dat - objednací formulář

Zvolte médium:
Výrobce:
Závada:
Způsob dodání:

znalostní báze:

zachraňujeme:

časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partneři partnerský program
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
smazané fotky,
Copyright © 2020, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group