Nová SSD Cigent odhalí ransomware

Společnost Phison společně s firmou Cigent představují nové solid-state disky, které jsou schopny ochránit uložená data proti ransomwaru.

Ransomware je typ škodlivého programu, který umí i přes využití antivirové ochrany zašifrovat data na disku, aby z vás útočník dostal finanční částku za jejich obnovení. V dnešní době se s ním setkal snad skoro každý, a proto je obecně známo, jaké problémy dokáže majiteli napadaného zařízení udělat. Nové SSD disponují technologií, která neustále monitoruje chování disku. Jestliže zpozoruje podezřelý provoz, dojde k odepření přístupu k systému ze strany operačního systému. Kromě toho může SSD uložená data i zašifrovat.

Nová SSD Cigent Secure SSD K2 a Secure SSD Denali využívají Crypto-SSD NVMe kontroler Phison PS5012-E12DC ve firmwaru a Cigent Dynamic Data Defense Engine pro Windows. Model K2 Secure bude ve 480GB verzi stát 299 dolarů, zatímco model Denali Secure s kapacitami 480 GB, 1 TB a 2 TB ještě ceny stanovené nemá.

 

Profesionální záchrana dat od Datahelp:

Poškozený disk vám může znepříjemnit den. Datahelp se díky službě obnova dat postará o to, abyste dostali svá data zpět.

archiv novinek

může vás zajímat:

 

zachraňujeme:

Copyright © 2024, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies