Záchrana MicroSD karty: Za 56 tisíc, nebo 2 tisíce korun?

Záchrana Micro SD karty: Za 56 tisíc, nebo 2 tisíce korun?

Vznik tohoto článku podnítila zajímavá zkušenost se zákazníkem. Seběhlo se to takto: Zákazník nám donesl MicroSD kartu s tím, že z ní potřebuje zachránit data.

To je naše parketa už přes 20 let. Udělali jsme diagnostiku karty (postupujeme většinou v těchto 6 krocích) a „profesním okem“ hned vidíme, že nepůjde o nic vážného, a dokonce bychom cca za dvě hodiny mohli na počkání zákazníkovi data obnovit.

56 tisíc korun? To jako vážně?

Nebudeme vás napínat, vše se zdařilo. A teď pro vás přijde na scénu ten zajímavý fakt, který byl příčinou toho, proč vznikl tento příspěvek. Zákazník se s námi podělil o informaci, že prý byl u jedné naší konkurenční firmy (samozřejmě nebudeme jmenovat) a tam po něm chtěli za námi v reálném čase hodinový „data mining“ 56 tisíc korun českých! A kolik platil zákazník u nás – cca 2 tisíce korun.

Takže asi tak. Více to rozepisovat nemá smysl. Kontext je vám zřejmý. A dodejme k tomu tématu ještě jednu zajímavou informaci, že paní redaktorka z portálu Mesec.cz (Veronika Doskočilová) si koncem léta 2017 udělala vlastní zkušenost, jak se v praxi dělá cenová politika na tuzemském trhu obnovy dat za paměťových médií. Co si kdo z jejího článku vezme, neboli jak jsme v jejím „mystery-shoppingu“ dopadli my, to už necháme na posouzení každého individuálně.

A naše cenová politika?

V první řadě se snažíme nastavit vše rozumně. Veškeré informace, co a jak děláme a proč to může být za takovou či makovou cenu vám komunikujeme skrze náš FB profil, prostřednictvím webových stránek a specializovaných blogových postřehů, jako např. v článku, kde vám ukazujeme důvody, proč může být obnova ze SSD disku složitější než u HDD, nebo že nám/ani sobě rozhodně nepomůžete, když budete „utrápený“ disk dávat do lednice apod.

Je naprosto srozumitelné, že některé operace jsou náročnější a zdlouhavější a některé jsou zase lehčí, a od toho se odvíjí cenový aspekt. Tak tomu je u všech služeb a na tom není nic k nepochopení. A také vždy cenu sdělujeme dopředu, a v případě nezdařené záchrany dat zákazník nic neplatí – tudíž hrajeme fair-play.

Reálný tým fungující spolu už radu let
 

Tým specialistů na obnovu a záchranu dat - DataHelp

Ve zkratce řečeno, snažíme se vám komunikovat dílčí aspekty naší profese (např. že se zdokonalujeme nebo že si vyrábíme vlastní nástroje apod.) co nejpřístupnější formou, abyste o nás z profesní stránky mohli vědět vše nutné a podstatné. Jsem tým reálných lidí, kteří se za svou práci neschovávají.

 

Rubrika: První pomoc

Máte doma něco, z čeho potřebujete dostat data zpět?
Obraťte se na nás
Diagnostika vždy zdarma.

archiv článků

může vás zajímat:

znalostní báze:

zachraňujeme:

typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat zachráněné harddisky
časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partnerský program
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
Copyright © 2021, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group