5 důvodu, proč (ne)využívat bezplatné programy na obnovu dat?

Bezplatné programy na obnovu dat ze Stahuj.cz

#1 Sbohem, cenná data!

Zní to jako paradox, ale bezplatný software nezaručuje v žádném případě funkčnost. Ačkoliv na papíře vypadá vše velmi jednoduše – stačí program spustit a o veškerý proces se postará za vás – pravda je mnohem složitější.

Obnova dat s sebou nese spousty malinkých drobností, které je nutné dodržet, jinak o svá data snadno přijdete. Bohužel se jedná o nesmírně důležité maličkosti, které zvládne pouze školený profesionál, nikoliv bezplatný, rádoby autonomní program.

#2 Sypete sůl do rány

Smazali jste si svá data a nyní na totožný pevný disk instalujete cosi nového? Pak už ani nemusíte řešit, zda jste stáhli zrovna skvost mezi nulami, jelikož svým datům už pomalu ale jistě máváte šátečkem.

Smazané soubory je sice možné po nějakou dobu dostat z disku opět zpět, ale jen za předpokladu že jejich místečko nestačily zabrat jiné věci – a bezplatný software na obnovu dat nevyjímaje. Zatímco tedy vaše cenné dokumenty balancují mezi realitou a křemíkovým nebem, toto malé postrčení je může navždy shodit do propasti.

„Často se nám lidé svěřují s tím, že je tížil čas, a tak se rozhodli řešit problém na vlastní pěst. V takových případech není problém se se zákazníkem domluvit a data mu zachránit do pár hodin. Lepší rychlá domluva než navždy ztracená data,“ osvětluje problematiku Aleš Wagner, spolumajitel společnosti Data Helpu, specializující se na záchranu dat.

#3 Svůj pevný disk ženete do hrobu

Umírá vám pevný disk (radíme, jak zjistit jeho aktuální stav), ale dáváte si na čas se záchrannou poškozených souborů? Pak vězte, že činíte více škody, než užitku! Ačkoliv uživatele mnohdy láká využívat disk i nadále, jako by se nic nedělo, opak je pravdou. Sledování filmů, emailování, prohlížení internetu sice zní neškodně, ale i taková činnost využívá počítač na plné obrátky. Disk pak může kdykoliv zkolabovat a se svým uhasnutím s sebou vzít cokoliv.

Detail plotny a čtecí hlavy u HDD disku

Smůla si bohužel nevybírá a z každého kousku nenahraditelné práce si rychle uždibne sousto po soustě. Snadno se tak dostanete do slepé uličky, ve které přijdete přesně o ta data, která jste se snažili v první řadě zachránit.

„Někteří zákazníci volí profesionální zásah, až když je příliš pozdě. Partyzánské metody, které radí uživatelé na internetových fórech, nejsou k užitku. Pro největší jistotu doporučujeme nechat veškeré práce na daném počítači, vypojit jej z elektrické sítě a okamžitě kontaktovat odbornou péči,“ svěřuje se opět Aleš Wagner ze společnosti Data Help.

#4 Bezplatný software je pecivál

Pod slovíčkem zdarma se schovává i velmi silný nedostatek prostředků. Ačkoliv takový software o vašem pevném disku poví ledacos, zpravidla je lepší k těmto výsledkům přistupovat skepticky. Podobným programům chybí řada diagnostických pomůcek, které je nutné do celého procesu zahrnout.

Bezplatné programy jsou lazaři. Pokud najdou vadný sektor, ze kterého je nutné obnovit data, zamrznou. A pokud nezamrznou, přejdou zachranitelná data obloukem a raději se věnují těm částem, které péči nepotřebují. V těch horších případech cenná data sami poškodí.

„U nás v Data Helpu disk nejprve zcela zdarma diagnostikujeme, dokonce si pro něj i bezplatně přijedeme. Zákazník nemusí krom rychlé objednávky řešit vůbec nic,“ slibuje společnost DataHelp.

#5 Zadarmo kuře nehrabe

Jakákoliv manipulace s pevným diskem, z něhož potřebujete zachránit data, dělá více škody než užitku. Od kýženého výsledku dělí tyto program sice drobné detaily, je jich ovšem tolik, že tvoří většinovou šanci na úspěch.

Cenovka s krásnou jednocifernou nulou zní sice lákavě, ale svěřte svůj pevný disk raději do rukou profesionálů. Přehlédnutí byť jen pouhé drobnosti vás může stát fotky dovolené, rozpracované dokumenty, projekty, rodinná videa a další… A takové vzpomínky jsou finančně nevyčíslitelné.

 

Máte doma něco, z čeho potřebujete dostat data zpět?
Obraťte se na nás
Diagnostika vždy zdarma.

archiv článků

znalostní báze:

zachraňujeme:

časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partneři partnerský program
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
smazané fotky,
Copyright © 2020, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group