Jak je na tom nové SSD 320 Series od Intelu?

Firma Intel představila nové SDD 320 Series. Snaha o co nejnižší koncovou cenu a dostupnost pro širokou masu uživatelů vyšla. Ovšem na úkor výkonu, který je srovnatelný s loňskými modely.

Intel uvedl novou sérii na trh se zpožděním. Původně se měla na pultech obchod objevit už na konci loňského roku. Nové SSD 320 Series obsahuje moderní NAND 25nm flash čipy, ale starší desetikanálový typ řadiče.

Tím pádem nemůže disponovat rychlým rozhraním SATA 6 Gb/s, ale podporuje pouze 3 Gb/s. Na druhou stranu ale podporuje hardwarové šifrování AES 128 bit a nechá se tak bezpečně vymazat během několika málo vteřin.

Intel zároveň garantuje, že při zápisu 20GB dat denně vám nový SSD vydrží zhruba 5 let, pro náročnější úkony pak garantuje zápis minimálně 60TB dat.

Recenzenti a ti, kteří ho testovali, označili SSD za průměrně výkonné, výkonnostně srovnatelné s loňskými modely, ale v konečném přepočtu cena/výkon, za velmi slušné. Nejnižší kapacitu 40 GB je možné pořídit za v přepočtu 2000 korun (89 dolarů), SSD s kapacitou 160 GB vás potom vyjde na 160 amerických dolarů.

Profesionální záchrana dat od Datahelp:

Pokud vás postihlo poškození pevných disků a přišli jste o důležité informace, mohla by vám pomoci záchrana dat

 

archiv novinek

může vás zajímat:

znalostní báze:

zachraňujeme:

Copyright © 2023, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group