Smazaná data - Nemohu nalézt důležitá data, nebo vidím pouze soubory s nulovou velikostí

Může se to stát každému. Přijdete k počítači a zjistíte, že data, která ještě před chvílí byla dostupná, nyní nemůžete nalézt. Případně je vidíte jako prázdné soubory s nulovou velikostí. Problém je to určitě nepříjemný, ale nikoli neřešitelný.

Možné příznaky:

  • Soubory nejdou otevřít a programy, které s nimi pracují, hlásí chyby
  • V souborovém manažeru je vidět nulová velikost souborů
  • Dříve plná složka je nyní prázdná

Co se mohlo pokazit?

Způsobit jej mohla spousta faktorů, ať už se bavíme o softwarových, nebo uživatelských chybách. Pokud k podobné události dojde, je dobré si zpětně rekapitulovat, co bylo s počítačem prováděno. Nainstalovali jste nový program, antivirus našel hrozbu, kterou se pokusil odstranit, nebo došlo k aktualizaci systému? To všechno a mnohé další může podobný problém způsobit. Každá podobná informace může při následné obnově pomoci.

Nejčastěji se stává, že uživatel data smazal jednoduchým „vyhozením do koše“. V takovém případě je řešení poměrně jednoduché, neboť jsou stále fyzicky přítomná na médiu a jejich záchrana tak nebude problém.

Jak dále postupovat?

Pokud byla data důležitá, určitě je budete chtít získat zpět. Abyste zvýšili šance na opravu a obnovení, je dobré dodržet několik základních rad.

1. Nesnažte se o záchranu sami, pokud se jedná o opravdu důležitá data. Při nesprávném použití dostupných nástrojů by mohl výsledek spíše uškodit a ztížit podmínky i následně přivolanému profesionálovi.

2. Na pevný disk raději neukládejte další data a neinstalujte software. Nově uložené soubory mohou přemazat ty zmizelé, které na disku s největší pravděpodobností ještě jsou. Přepsáním by byla další obnova prakticky nemožná.

3. V ideálním případě počítač vypněte a obraťte se na profesionály, kteří vám rádi poradí a doporučí co dál. Detailní postup naleznete na stránce První kroky záchrany dat.

Jak budou naši profesionálové problém řešit:

Pro čistě smazaná data platí, že data jsou fyzicky přítomna na médiu a je pouze odstraněn záznam ve file systému - FS. Obnova takovýchto dat je velmi prostá, většinou se provede k tomu určeným SW a takovéto disky se k nám téměř nedostávají. Pokud se k nám však dostanou, umíme si se záchranou velmi rychle a kvalitně poradit.

Záchrana dat - objednací formulář

Zvolte médium:
Výrobce:
Závada:
Způsob dodání:

znalostní báze:

zachraňujeme:

časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partneři partnerský program
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
smazané fotky,
Copyright © 2020, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group