Nová SSD Cigent odhalí ransomware

Společnost Phison společně s firmou Cigent představují nové solid-state disky, které jsou schopny ochránit uložená data proti ransomwaru.

Ransomware je typ škodlivého programu, který umí i přes využití antivirové ochrany zašifrovat data na disku, aby z vás útočník dostal finanční částku za jejich obnovení. V dnešní době se s ním setkal snad skoro každý, a proto je obecně známo, jaké problémy dokáže majiteli napadaného zařízení udělat. Nové SSD disponují technologií, která neustále monitoruje chování disku. Jestliže zpozoruje podezřelý provoz, dojde k odepření přístupu k systému ze strany operačního systému. Kromě toho může SSD uložená data i zašifrovat.

Nová SSD Cigent Secure SSD K2 a Secure SSD Denali využívají Crypto-SSD NVMe kontroler Phison PS5012-E12DC ve firmwaru a Cigent Dynamic Data Defense Engine pro Windows. Model K2 Secure bude ve 480GB verzi stát 299 dolarů, zatímco model Denali Secure s kapacitami 480 GB, 1 TB a 2 TB ještě ceny stanovené nemá.

 

Profesionální záchrana dat od Datahelp:

Poškozený disk vám může znepříjemnit den. Datahelp se díky službě obnova dat postará o to, abyste dostali svá data zpět.

archiv novinek

může vás zajímat:

znalostní báze:

zachraňujeme:

typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat zachráněné harddisky
časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partnerský program
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
Copyright © 2021, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group