V prvním kvartálu 2020 došlo k poklesu výroby HDD

Koronavirová pandemie způsobená nemocí Covid-19 postihla celý svět, což se odrazilo téměř ve všech výrobních odvětvích. Dodávky pevných 3,5" i 2,5" disků se v prvním čtvrtletí 2020 kvůli aktuální situaci snížily.

Výrobci Western Digital, Seagate a Toshiba, které zaujímají největší podíl na trhu, zaznamenaly podle analýzy společnosti Trendfocus zhruba 15% mezikvartální propad v počtu dodaných kusů pevných disků. V prvním čtvrtletí loňského roku bylo vyrobeno celkem 77 milionů disků, v letošním roce se za stejné období na trh dostalo o 10 milionů disků méně.

Trendfocus se také podíval na aktuální statistiky prodejů herních konzolí, které ovlivňují množství vyrobených pevných disků pro spotřebitele. Aktuální modely PlayStation 4 a Xbox One se brzy stanou výprodejovým zbožím, takže navýšení dodávek mohou výrobci očekávat až před Vánocemi s nástupem nové generace konzolí.

 

Profesionální záchrana dat od Datahelp:

Pokazil se vám pevný disk značek Western Digital, Seagate nebo Toshiba? V případě potřeby se můžete obrátit na službu záchrana dat.

archiv novinek

může vás zajímat:

znalostní báze:

zachraňujeme:

Copyright © 2023, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group