V prvním kvartálu 2020 došlo k poklesu výroby HDD

Koronavirová pandemie způsobená nemocí Covid-19 postihla celý svět, což se odrazilo téměř ve všech výrobních odvětvích. Dodávky pevných 3,5" i 2,5" disků se v prvním čtvrtletí 2020 kvůli aktuální situaci snížily.

Výrobci Western Digital, Seagate a Toshiba, které zaujímají největší podíl na trhu, zaznamenaly podle analýzy společnosti Trendfocus zhruba 15% mezikvartální propad v počtu dodaných kusů pevných disků. V prvním čtvrtletí loňského roku bylo vyrobeno celkem 77 milionů disků, v letošním roce se za stejné období na trh dostalo o 10 milionů disků méně.

Trendfocus se také podíval na aktuální statistiky prodejů herních konzolí, které ovlivňují množství vyrobených pevných disků pro spotřebitele. Aktuální modely PlayStation 4 a Xbox One se brzy stanou výprodejovým zbožím, takže navýšení dodávek mohou výrobci očekávat až před Vánocemi s nástupem nové generace konzolí.

 

Profesionální záchrana dat od Datahelp:

Pokazil se vám pevný disk značek Western Digital, Seagate nebo Toshiba? V případě potřeby se můžete obrátit na službu záchrana dat.

archiv novinek

může vás zajímat:

znalostní báze:

zachraňujeme:

typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat zachráněné harddisky
časté dotazy jak probíhá záchrana ceník partnerský program
harddisky, SSD disky
externí disky, RAID pole
NAS úložiště, USB flash disky
paměťové karty, interní paměti mobilů a tabletů, Apple produkty
Copyright © 2021, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group