Intel a Mikron pracují na nové generaci 20nm NAND flash čipů

V nejbližších měsících se dočkáme dalšího zvýšení kapacity pamětí u menších mobilních zařízení. Ze spolupráce firem Intel a Mikron vzniká nová generace 20nm NAND flash čipů.

Zatím sice vznikly pouze první funkční vzorky, ale firmy předpokládají, že do prodeje by se tyto čipy mohly dostat už ve druhé polovině letošního roku. Nové čipy budou typu Multi Level Cell (MLC) a prý na ploše 118 mm čtverečních pojmou až 8 GB dat. Oproti 25 nm čipům, které byly na trh uvedené teprve nedávno jsou menší o dalších 40 %.

Navíc se předpokládá, že do konce roku by se mohly na trhu objevit úložné čipy s kapacitou až 128 GB, jejichž velikost nebude větší jako velikost poštovní známky. Už dnes je poměr velikost/kapacita v porovnání s obdobím před několika lety neuvěřitelný a vypadá to, že velcí hráči na počítačovém trhu chtějí jeho hranice posunout o další kus dál.

Profesionální záchrana dat od firmy Datahelp

Vypověděl vám váš uložný disk službu? Tak zkuste ještě předtím, než se s ním nadobro rozloučíte službu záchrana dat, dost možná není vůbec nic ztraceno.

archiv novinek

může vás zajímat:

 

zachraňujeme:

Copyright © 2023, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group