Víte, co dělá váš „uspaný“ notebook?

S nástupem noteboou a jeho masovějším rozšíření si lidé zvykli notebooky nevypínat, jen přiklopí displej a notebook tzv. „uspí“. Chování uspaného notebooku nebo notebooku v hibernačním módu pak považujeme za jasně definovaný. Má být potlačena téměř veškerá jeho aktivita, disk má být vypnutý. Většinou nepochybujeme, že tomu tak je. Schválně, kdo z vás kontroluje nebo zná chování svého „uspaného“ notebooku v delším časovém úseku? Zkuste to, je to důležité.

U jedné značky a série notebooků se např. stávalo, že po revizi firmware se počítač v určitých okamžicích samovolně sám probouzel ze spánkového režimu, i když byl uspaný a měl přiklopený displej. Pokud byl takový notebook na stole, nic špatného se datům na disku asi nepřihodilo. Při jízdě autem už to s takovýmto notebookem ale tak nevinné nebude. Pravidelné větší či menší otřesy dokážou se čtecími hlavami a povrchem ploten udělat pěknou paseku. Když ne auto, stačí např. otřesy při manipulaci a přenášení notebooku. Faktem je, že disky z této série notebooků vykazovaly oproti jiným modelům mnohem větší počet poruch. Hlavně při pádu nebo nárazech.

Rada DATAHELPU: Ověřte si chování notebooku v jeho různých stavech a režimech. Odhalte jeho podivnosti v chování. Se zapnutým notebookem potom zacházejte velmi opatrně, vyvarujte se větším nebo pravidelným nárazům, otřesům, vibracím.

>> zpět na úvodní stránku o prevenci a první pomoci



Pokazil se vám pevný disk a potřebujete zachránit data?

Kontaktujte odborníky a objednejte si záchranu dat z disku online.

>> více informací o záchraně dat z různých datových médií u společnosti DataHelp s.r.o.

 

může vás zajímat:

 

zachraňujeme:

Copyright © 2024, Všechna práva vyhrazena. | Nastavení cookies