Co nového umíme

Jak jsme zachraňovali cenná data Check Czech Fashion

Představte si, že 6 let píšete články, točíte videa, děláte fotky a vše si poctivě zálohujete na externí disk, aby tyto cenné materiály byly v bezpečí. Při jedné z rutinních operací s diskem se však něco pokazí a najednou máte o to celé přijít?

Jste si jistí, že vaše soubory nepůjdou znovu na disku obnovit?

Prodávat použité pevné disky přes internet nebo v tištěné inzerci je běžnou záležitostí. Mnozí uživatelé se domnívají, že obyčejné smazání dat stačí k tomu, aby se na ně nemohl podívat nový majitel, bohužel opak je pravdou.

Reverzní inženýrství v praxi: Rusové na to jdou skalpelem, my skleněným vláknem

Správně dešifrovat data a pochopit samotný princip jejich ukládání. Tak jednoduše vypadá slovníková definice reverzního inženýrství. Ale to, že se u toho manuálně zapotíme, fyzicky naběháme a vykreslíme si pomalu celé zápěstí, se z ní nedozvíte. Jak to tedy probíhá v praxi?

Guru herního průmyslu v ČR o nás řekl, že jsme skoro jak „detektivní kancelář“!

Hezky jsme si popovídali s Michalem Rybkou, který vede populární YouTube kanál AlzaTech. Čtěte dále.

„Ondro, jsi první Čech, kterého jsem učil,“ řekl mi špičkový odborník z RuSolutu

Páni, řekl jsem si a vzedmula se ve mně vlna hrdosti. Za těch 5 dnů ve Varšavě jsem se naučil mnoho nového. Na moment, kdy jsem se loučil se Sashou Sheremetovem, lídrem světově uznávané společnosti v oblasti záchrany dat, ale dlouho nezapomenu.

Hvězdy z ACE Lab nás naučily další kouzla pro záchranu z SSD a zařízení Cannon a Seagate

Ruská společnost ACE Lab je posledních 10 let považována za lídra v oblasti záchrany dat a působí úspěšně i na americkém trhu. Když uspořádala konferenci v Praze, nemohli jsme chybět.

Smartphony, MicroSD karty, SSD disky: Kde jdou data zachránit, kde ne a jaký je problém s Apple?

Kdo chce držet krok s nejnovějším vývojem na poli záchrany dat, ten rozhodně nesmí usnout na vavřínech a neustále se musí vzdělávat. Chcete vědět, s jakými výzvami v záchraně dat se momentálně v Datahelpu zabýváme? Co zatím nelze pokořit, co už naopak dobře zachraňovat umíme a jak si pravidelně rozvíjíme své odborné dovednosti? Čtěte dále.

Účastníme se týdenního školeni od Rusolutu v Polsku

Po páteční pražské konferenci se naši technici vydávají na týden do Polska, kde se zúčastní unikátního vzdělávacího semináře od společnosti Rusolut.

Účastníme se odborné konference v Praze od ACElabu!

Přední ruská firma ACE Group (25 let na trhu) v oblasti záchrany dat pořádá zítra 22. dubna od 10 do 16 v pražském hotelu Clarion Congress unikátní odbornou konferenci s názvem BREAKTHROUGH in Recovering Data from Self-Encrypting Drives and Other Advances in PC-3000, na kterou vysíláme své lidi.

Přišli jste o cenné fotky a videa z dovolené? Poradíme vám, jak je dostat zpět!

Přijít o fotografie či videa rodiny, kamarádů, ze společných akcí nebo cestovatelských výprav je noční můra snad každého z nás. Jak tomu zabránit a co dělat, když se vaše paměťová karta, externí disk, kamera nebo fotoaparát poškodí a data se stanou nedostupnými?

Víte, jak správně zabezpečit provoz datového úložiště NAS ve vaší domácnosti?

NAS datová úložiště slouží k ukládání a k bezdrátovém přístupu k většímu množství multimediálních dat (např. oblíbená hudba, filmy či fotky z cest). Díky snadné obsluze, pohodlnému centrálnímu ukládání, synchronizaci a sdílení dat s ostatními zařízeni je NAS stále populárnější především v domácnostech. Poradíme vám, jak si je správně nastavit a vyvarovat se základních uživatelských chyb, které mohou vést ke zbytečné ztrátě cenných dat.

Proč bude záchrana dat z SSD i HDD disků stále složitější?

Pokrok v technologiích záznamových médií SSD i běžných plotnových disků v posledních deseti letech je bezprecedentní. Spolu s ním ale vzrůstá složitost technologií a s ní i náchylnost ke ztrátě dat. Rozebrali jsme hlavní příčiny komplikací při záchraně dat z SSD disků využívající nejnovější technologie jako HAMR, SMR, MLC či TLC čipy.

Ani s RAIDem nejste vždy v bezpečí: DataHelp v praxi radí, čeho se vyvarovat

Disková RAID pole mají svojí mohutnější architekturou data uživatelů lépe chránit. Ne vždy se to ale daří, obvykle je za problémy lidský faktor. Co a jak dělat, abyste o data v RAID poli nepřišli? Přečtěte si několik příběhů z naší praxe v DataHelp, nad kterými zůstává rozum stát.

Pozor na SSD disky. Šifrují a ohrožují vaše data!

Dnešní uživatel může kvůli principu fungování SSD disků prakticky kdykoliv přijít o svá data. Co na to odborníci na záchranu dat a jak velká je hrozba kryptovirů?

Jako první v ČR umíme obnovit data z disků Intel 320 series

DataHelp umí jako první specialista v ČR obnovit data z populárních SSD disků Intel 320 series. Jde o SSD disk, který Intel pustil na trh s vážnou výrobní vadou firmware.

znalostní báze:

zachraňujeme:

záchrana dat obnova dat data recovery partneři
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, Apple produkty
disková pole RAID, NAS úložiště
flash disky, sd karty
smazané fotky, smazané soubory
Copyright © 2016, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group