Co nového umíme

Co dělat se zaplaveným pevným diskem nebo notebookem?

Přinášíme základní rady pro záchranu vytopených počítačů, pevných disků a zaplavených notebooků. Vaše data nemusí být ztracena!

Jak poznáte, že byl váš počítač napaden malwarem?

Děje se vám něco z 8 podezřelých věcí z článku? No, možná máte v PC nezvanou návštěvu.

Co dělat, když ztratíte telefon?

Ztráta či krádež telefonu je velice nepříjemnou záležitostí, a to nejen kvůli ztrátě přístroje jako takového, ale i kvůli ohrožení citlivých dat.

Znáte zálohovací pravidlo 3 - 2 – 1?

Počet lidí, kteří i navzdory zálohování přišli o svá data, je poměrně vysoký. Poradíme vám, jak ztrátě dat co nejlépe předejít.

Jak obnovit smazané soubory?

Smazali jste si v počítači omylem soubor? Nezoufejte, možnosti tu jsou - provedeme vás způsoby obnovení smazaných souborů.

Odblokovat mobil je hračka, když teda znáte správnou vteřinu

Ráno se probudíte. Pustíte mobil a zacyklí se vám nešťastně jeho nahrávací proces. Kladivo a špatnou náladu prozatím odložte. I s tímto si dokážeme poradit.

Jak předejít případnému přepětí v síti?

Jednou z mála věcí, které mohou doslova jako blesk z čistého nebe udeřit do jakékoliv elektroniky ve vaší síti a kompletně ji vyřadit, je přepětí. Stačí jedno malé škobrtnutí a jakékoliv cennosti putují do křemíkového nebe. Jak tomu zabránit?

Co dělat, když se iPhone „koupal“ ve vodě? Dají se vaše data zachránit?

Žbluňknul vám váš drahocenný kapesní miláček do vody? Pak se jistě strachujete nad jeho životem. Resuscitaci člověka byste možná zvládli, ale záchrana mobilního telefonu se na školách neučí. Co tedy dělat?

5 důvodů, proč využívat cloud pro efektivní zálohu dat

Z anglicismů mají někteří lidé strach. Nicneříkající snůšky písmen nabírají na významu až se zkušenostmi. S nástupem internetu se takových termínů vyrojilo až příliš. Ani cloudu se nemusíte bát, povíme si proč.

Jaký externí disk? 5 užitečných rad pro výběr

Některé soubory je potřeba mít neustále při sobě. Ať už se jedná o pracovní dokumenty, filmy ke sledování, fotografie či přenosné programy, je na místě pořízení externího disku. Máme pro vás 5 užitečných rad, které vám pomohou při rozhodování.

Jak neztratit data z USB flash disků?

Ohořelá, rozšlapaná. USB flash paměti můžete dát pěkně na frak, ale ani tehdy není vše ztraceno. Poradíme vám, co s ní nedělat a co jí naopak nevadí.

Formátování: Co to je a k čemu se to hodí

Slovíčko formátování zřejmě každý běžný uživatel PC buďto zaslechl či zahlédl, ať už od svých známých, z notifikací, varování či v titulcích internetových článků. A jelikož zkušenější uživatelé nemají pochopení pro ty běžné, kteří stále netuší, co se za tímto slovem skrývá, pojďme si jej představit.

7 snadných tipů, jak nejlépe zabezpečit OS Android

Dokud uměly mobilní telefony jenom volat a psát SMSky, bylo starostí daleko méně. S nástupem chytrých telefonů je taková situace už dávnou minulostí, ale mnoho lidí si svůj přístup zanechalo. Opatrnější by si ale měli dávat pozor, jak s nimi zachází. Patříte mezi ně?

5 důvodu, proč (ne)využívat bezplatné programy na obnovu dat?

Slovíčko zdarma zní vždy lákavě. Skoro by pak člověk řekl, že není třeba za podobnou službu platit, když společnost odvedle nabízí podobnou činnost za lákavou nulu. Pojďme si raději představit, proč je lepší se na pochybné bezplatné programy nespoléhat.

Jak jsme zachraňovali cenná data Check Czech Fashion

Představte si, že 6 let píšete články, točíte videa, děláte fotky a vše si poctivě zálohujete na externí disk, aby tyto cenné materiály byly v bezpečí. Při jedné z rutinních operací s diskem se však něco pokazí a najednou máte o to celé přijít?

Jste si jistí, že vaše soubory nepůjdou znovu na disku obnovit?

Prodávat použité pevné disky přes internet nebo v tištěné inzerci je běžnou záležitostí. Mnozí uživatelé se domnívají, že obyčejné smazání dat stačí k tomu, aby se na ně nemohl podívat nový majitel, bohužel opak je pravdou.

Reverzní inženýrství v praxi: Rusové na to jdou skalpelem, my skleněným vláknem

Správně dešifrovat data a pochopit samotný princip jejich ukládání. Tak jednoduše vypadá slovníková definice reverzního inženýrství. Ale to, že se u toho manuálně zapotíme, fyzicky naběháme a vykreslíme si pomalu celé zápěstí, se z ní nedozvíte. Jak to tedy probíhá v praxi?

Guru herního průmyslu v ČR o nás řekl, že jsme skoro jak „detektivní kancelář“!

Hezky jsme si popovídali s Michalem Rybkou, který vede populární YouTube kanál AlzaTech. Čtěte dále.

„Ondro, jsi první Čech, kterého jsem učil,“ řekl mi špičkový odborník z RuSolutu

Páni, řekl jsem si a vzedmula se ve mně vlna hrdosti. Za těch 5 dnů ve Varšavě jsem se naučil mnoho nového. Na moment, kdy jsem se loučil se Sashou Sheremetovem, lídrem světově uznávané společnosti v oblasti záchrany dat, ale dlouho nezapomenu.

Hvězdy z ACE Lab nás naučily další kouzla pro záchranu z SSD a zařízení Cannon a Seagate

Ruská společnost ACE Lab je posledních 10 let považována za lídra v oblasti záchrany dat a působí úspěšně i na americkém trhu. Když uspořádala konferenci v Praze, nemohli jsme chybět.

Smartphony, MicroSD karty, SSD disky: Kde jdou data zachránit, kde ne a jaký je problém s Apple?

Kdo chce držet krok s nejnovějším vývojem na poli záchrany dat, ten rozhodně nesmí usnout na vavřínech a neustále se musí vzdělávat. Chcete vědět, s jakými výzvami v záchraně dat se momentálně v Datahelpu zabýváme? Co zatím nelze pokořit, co už naopak dobře zachraňovat umíme a jak si pravidelně rozvíjíme své odborné dovednosti? Čtěte dále.

Účastníme se týdenního školeni od Rusolutu v Polsku

Po páteční pražské konferenci se naši technici vydávají na týden do Polska, kde se zúčastní unikátního vzdělávacího semináře od společnosti Rusolut.

Účastníme se odborné konference v Praze od ACElabu!

Přední ruská firma ACE Group (25 let na trhu) v oblasti záchrany dat pořádá zítra 22. dubna od 10 do 16 v pražském hotelu Clarion Congress unikátní odbornou konferenci s názvem BREAKTHROUGH in Recovering Data from Self-Encrypting Drives and Other Advances in PC-3000, na kterou vysíláme své lidi.

Přišli jste o cenné fotky a videa z dovolené? Poradíme vám, jak je dostat zpět!

Přijít o fotografie či videa rodiny, kamarádů, ze společných akcí nebo cestovatelských výprav je noční můra snad každého z nás. Jak tomu zabránit a co dělat, když se vaše paměťová karta, externí disk, kamera nebo fotoaparát poškodí a data se stanou nedostupnými?

Víte, jak správně zabezpečit provoz datového úložiště NAS ve vaší domácnosti?

NAS datová úložiště slouží k ukládání a k bezdrátovém přístupu k většímu množství multimediálních dat (např. oblíbená hudba, filmy či fotky z cest). Díky snadné obsluze, pohodlnému centrálnímu ukládání, synchronizaci a sdílení dat s ostatními zařízeni je NAS stále populárnější především v domácnostech. Poradíme vám, jak si je správně nastavit a vyvarovat se základních uživatelských chyb, které mohou vést ke zbytečné ztrátě cenných dat.

Proč bude záchrana dat z SSD i HDD disků stále složitější?

Pokrok v technologiích záznamových médií SSD i běžných plotnových disků v posledních deseti letech je bezprecedentní. Spolu s ním ale vzrůstá složitost technologií a s ní i náchylnost ke ztrátě dat. Rozebrali jsme hlavní příčiny komplikací při záchraně dat z SSD disků využívající nejnovější technologie jako HAMR, SMR, MLC či TLC čipy.

Ani s RAIDem nejste vždy v bezpečí: DataHelp v praxi radí, čeho se vyvarovat

Disková RAID pole mají svojí mohutnější architekturou data uživatelů lépe chránit. Ne vždy se to ale daří, obvykle je za problémy lidský faktor. Co a jak dělat, abyste o data v RAID poli nepřišli? Přečtěte si několik příběhů z naší praxe v DataHelp, nad kterými zůstává rozum stát.

Pozor na SSD disky. Šifrují a ohrožují vaše data!

Dnešní uživatel může kvůli principu fungování SSD disků prakticky kdykoliv přijít o svá data. Co na to odborníci na záchranu dat a jak velká je hrozba kryptovirů?

Jako první v ČR umíme obnovit data z disků Intel 320 series

DataHelp umí jako první specialista v ČR obnovit data z populárních SSD disků Intel 320 series. Jde o SSD disk, který Intel pustil na trh s vážnou výrobní vadou firmware.

znalostní báze:

zachraňujeme:

záchrana dat obnova dat data recovery partneři
typy poškození HDD pevný disk pod lupou prevence ztráty dat typy HDD k záchraně
harddisky, SSD disky
externí disky, Apple produkty
disková pole RAID, NAS úložiště
flash disky, sd karty
smazané fotky, smazané soubory
Copyright © 2017, Všechna práva vyhrazena.
tvorba webových stránek Aira GROUP, s.r.o.Aira Group